Multilanguage

podstawa prawna

XIX Powiatowe Biegi Przełajowe PDF Drukuj

z okazji 15 Rocznicy Powstania Samorządu Powiatowego

Dnia 2 października 2013 roku w na trasach przełajowych w lesie pod miejscowością Szudziałowo odbyły się po raz XIX Powiatowe Biegi Przełajowe. Zawody odbywały się z okazji 15 Rocznicy Powstania Samorządu Powiatowego i były Mistrzostwami Powiatu Sokólskiego i eliminacjami do półfinału wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Do zawodów zgłosiło się wiele szkół z powiatu sokólskiego. Sklasyfikowano, czyli uczniowie reprezentujący szkołę zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej, 17 szkół podstawowych, 10 gimnazjalnych i 6 Ponadgimnazjalnych.

Zawody ukończyło 643 zawodników, a najliczniej szkoły podstawowe 325 zawodników.

Szkoły walczyły w klasyfikacji drużynowej o Puchar Starosty Sokólskiego.

W klasyfikacji generalnej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa w Janowie przed Szkołą Podstawową w Szudziałowie i Szkołą Podstawową w Kuźnicy, a wśród chłopców najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce przed Szkołą Podstawową w Szudziałowie i Szkołą Podstawową w Janowie.

W klasyfikacji drużynowej Gimnazjów w kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej (154 pkt) przed Gimnazjum Nr 1 w Sokółce (94) i Gimnazjum w Suchowoli (83), a wśród chłopców z dużą przewagą Gimnazjum w Suchowoli (231pkt) przed Gimnazjum w Kuźnicy (81) i Gimnazjum Korycinie (76).

Najlepszą w klasyfikacji drużynowej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt został Zespół Szkół w Sokółce przed Zespołem Szkół w Suchowoli i Zespołem Szkół Zawodowych w Sokółce, a wśród chłopców Zespół Szkół w Suchowoli przed Zespołem Szkół w Sokółce i dwa trzecie miejsca Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Startujący uczniowie ambitnie walczyli o jak najwyższą lokatę na mecie. Dużą zaciętością i wolą walki wykazała się Elwira Halicka ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce, która w najmłodszej kategorii wiekowej na starcie upadła gubiąc buta i bez niego na metę dobiega druga walcząc o pierwsze miejsce z Nicolą z Korycina. W niektórych grupach wiekowych powtarzały się w czołówce te same nazwiska z lat ubiegłych. Tak na przykład w kategorii ur.1997-94 Kamila Krawel powtórzyła wynik z roku ubiegłego i wygrała w tym roku.

Nie wszyscy byli takimi znakomitymi biegaczami ale walcząc ze swoimi słabościami dobiegali na metę i cieszyli z ukończenia biegu.

Frekwencja była bardzo duża i tym większe podziękowania dla organizatorów za spokojne i uporządkowane przeprowadzenie zawodów. Podziękowania się należą sędziom wypuszczającym ze startu i łapiącym na mecie zawodników, a także pracownikom za pilnowanie tras biegowych ich przepustowości i porządku.

Trasy przygotowali nauczyciele z Zespołu Szkół w Szudziałowie we współpracy z Nadleśnictwem Krynki z siedzibą w Poczopku, które przygotowało też ognisko. Podziękowania należą się pracownikom Starostwa Powiatowego w Sokółce za pomoc w pilnowaniu trasy, obsługę biura, a także wydawania posiłków i ciepłej herbaty dla dzieci.

Za przygotowania do biegów powiatowych należy podziękować stołówce szkolnej Zespołu Szkół w Szudziałowie za ciepła herbatę dla zawodników i firmom które wsparły zawody swoja pomocą i upominkami tj. Piekarnia „MARWIBOG” Sokółka, Piekarnia „JASKÓŁKA” w Sokółce, EKO-GRIL Sokółka, METAL-FACH Sokółka, „BIURO-SERWIS” Marcin Dylewski.

Najlepsi na mecie w swoich kategoriach wiekowych

Szkoły Podstawowe

buying adobe acrobat pro 9
buy adobe after effects cs4