Multilanguage

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Designed by:
SiteGround web hosting SG
Strona główna Aktualności XIX Powiatowe Biegi Przełajowe
Uwaga
 • Informacja o plikach "cookies"

  Ta strona może używać plików "cookies". Masz prawo do indywidualnych ustawień swojej przegladarki internetowej.

  podstawa prawna

XIX Powiatowe Biegi Przełajowe PDF Drukuj

z okazji 15 Rocznicy Powstania Samorządu Powiatowego

Dnia 2 października 2013 roku w na trasach przełajowych w lesie pod miejscowością Szudziałowo odbyły się po raz XIX Powiatowe Biegi Przełajowe. Zawody odbywały się z okazji 15 Rocznicy Powstania Samorządu Powiatowego i były Mistrzostwami Powiatu Sokólskiego i eliminacjami do półfinału wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w indywidualnych biegach przełajowych szkół podstawowych i gimnazjów.

Do zawodów zgłosiło się wiele szkół z powiatu sokólskiego. Sklasyfikowano, czyli uczniowie reprezentujący szkołę zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej, 17 szkół podstawowych, 10 gimnazjalnych i 6 Ponadgimnazjalnych.

Zawody ukończyło 643 zawodników, a najliczniej szkoły podstawowe 325 zawodników.

Szkoły walczyły w klasyfikacji drużynowej o Puchar Starosty Sokólskiego.

W klasyfikacji generalnej Szkół Podstawowych w kategorii dziewcząt najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa w Janowie przed Szkołą Podstawową w Szudziałowie i Szkołą Podstawową w Kuźnicy, a wśród chłopców najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sokółce przed Szkołą Podstawową w Szudziałowie i Szkołą Podstawową w Janowie.

W klasyfikacji drużynowej Gimnazjów w kategorii dziewcząt zwyciężyło Gimnazjum w Dąbrowie Białostockiej (154 pkt) przed Gimnazjum Nr 1 w Sokółce (94) i Gimnazjum w Suchowoli (83), a wśród chłopców z dużą przewagą Gimnazjum w Suchowoli (231pkt) przed Gimnazjum w Kuźnicy (81) i Gimnazjum Korycinie (76).

Najlepszą w klasyfikacji drużynowej Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt został Zespół Szkół w Sokółce przed Zespołem Szkół w Suchowoli i Zespołem Szkół Zawodowych w Sokółce, a wśród chłopców Zespół Szkół w Suchowoli przed Zespołem Szkół w Sokółce i dwa trzecie miejsca Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Startujący uczniowie ambitnie walczyli o jak najwyższą lokatę na mecie. Dużą zaciętością i wolą walki wykazała się Elwira Halicka ze Szkoły Podstawowej w Czerwonce, która w najmłodszej kategorii wiekowej na starcie upadła gubiąc buta i bez niego na metę dobiega druga walcząc o pierwsze miejsce z Nicolą z Korycina. W niektórych grupach wiekowych powtarzały się w czołówce te same nazwiska z lat ubiegłych. Tak na przykład w kategorii ur.1997-94 Kamila Krawel powtórzyła wynik z roku ubiegłego i wygrała w tym roku.

Nie wszyscy byli takimi znakomitymi biegaczami ale walcząc ze swoimi słabościami dobiegali na metę i cieszyli z ukończenia biegu.

Frekwencja była bardzo duża i tym większe podziękowania dla organizatorów za spokojne i uporządkowane przeprowadzenie zawodów. Podziękowania się należą sędziom wypuszczającym ze startu i łapiącym na mecie zawodników, a także pracownikom za pilnowanie tras biegowych ich przepustowości i porządku.

Trasy przygotowali nauczyciele z Zespołu Szkół w Szudziałowie we współpracy z Nadleśnictwem Krynki z siedzibą w Poczopku, które przygotowało też ognisko. Podziękowania należą się pracownikom Starostwa Powiatowego w Sokółce za pomoc w pilnowaniu trasy, obsługę biura, a także wydawania posiłków i ciepłej herbaty dla dzieci.

Za przygotowania do biegów powiatowych należy podziękować stołówce szkolnej Zespołu Szkół w Szudziałowie za ciepła herbatę dla zawodników i firmom które wsparły zawody swoja pomocą i upominkami tj. Piekarnia „MARWIBOG” Sokółka, Piekarnia „JASKÓŁKA” w Sokółce, EKO-GRIL Sokółka, METAL-FACH Sokółka, „BIURO-SERWIS” Marcin Dylewski.

 

Najlepsi na mecie w swoich kategoriach wiekowych

Szkoły Podstawowe

 

Dziewczęta ur. 2003

 1. Nicola Krynicka – Korycin
 2. Elwira Halicka – Czerwonka
 3. Julia Ziniuk – Korycin

 

Chłopcy 2003

 1. Norbert Kucharewicz – Szudziałowo
 2. Jakub Czajkowski – Nr 1 Sokółka
 3. Marcin Długozima – Nr 1 Sokółka

 

Dziewczęta 2002

 1. Wioleta Choroszewicz – Suchowola
 2. Magdalena Tomaszewska – Wólka
 3. Wetlina Babena – Janów

 

Chłopcy 2002

 1. Patryk Chmielewski – Chodorówka
 2. Dariusz Kul – Janów
 3. Jan Strankowski – Nowy Dwór

 

Dziewczęta 2001

 1. Marta Bućko – Janów
 2. Dominika Łysik – Kuźnica
 3. Monika Ławrynowicz – Dąbrowa Białostocka

 

Chłopcy 2001

 1. Kacper Sołjan –Korycin
 2. Kamil Baranowski – Wólka
 3. Dawid Świenc – Korycin

 

Gimnazja


Dziewczęta 2000

 1. Klaudia Sobolewska – Szudziałowo
 2. Elwira Butkiewicz – Suchowola
 3. Martyna Samojłowicz – Janów

 

Chłopcy 2000

 1. Przemysław Niemkuć – Kuźnica
 2. Rafał Jaroszewicz – Suchowola
 3. Marcin Maksimczyk – Dąbrowa Białostocka

 

Dziewczęta 1999

 1. Justyna Jelska – Janów
 2. Urszula Murza – Janów
 3. Róża Asanowicz – NR 1 Sokółka

 

Chłopcy 1999

 1. Jakub Łysik – Kuźnica
 2. Kamil Korycki – Kuźnica
 3. Andrzej Skorupski – Suchowola

 

Dziewczęta 1998

 1. Izabela Sobolewska – Szudziałowo
 2. Sylwia Rydzewska – PG Korycin
 3. Aleksandra Dzietczyk – Dąbrowa Białostocka

 

Chłopcy 1998

 1. Adam Godlewski – Suchowola
 2. Jakub Szubzda – Suchowola
 3. Dawid Kopciewski - Korycin

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

 

Dziewczęta 1997-94

 1. Kamila Krawel – ZS Sokółka
 2. Ewa Gajewska – ZS Suchowola
 3. Anna Kaluta – ZS Suchowola

 

Chłopcy 1997-94

 1. Łukasz Zimnoch – ZS Suchowola
 2. Łukasz Legumina – ZS Sokółka
 3. Włodzimierz Surowiec – ZSZ Sokółka

 

komunikat

 

 
buy adobe photoshop elements 6 pc software buy windows 7 to download price of adobe illustrator cs3 buy office access 2007 buy 2003 windows server license adobe font folio price where to buy vmware fusion cost of 2010 office buying word 2003 discount adobe flash cs4 professional download microsoft office 2007 standard oem best price microsoft expression web v 2.0 buy windows 7 new zealand best price adobe acrobat reader microsoft office price canada
  cheap norton ghost 9.0 buy 2003 microsoft office online best price adobe photoshop cs4 win purchase nero 7 essentials buy symantec norton ghost 15.0 buy excel 2003 software price of microsoft office 2007 standard buy microsoft office excel software purchase adobe photoshop lightroom 3 windows 7 home premium oem product key rosetta stone farsi used microsoft office price canada cheap adobe photoshop cs4 mac australia buy windows server 2003 r2 enterprise buy windows 7 and download